DOMOWA SZYNKA Z INDYKA NADZIEWANA MORELAMI. HOMEMADE TURKEY HAM STUFFED WITH APRICOTS.

October 21, 2017

W dzisiejszych czasach trudno jest wybrać dobrą, zdrową i w miarę niedrogą wędlinę do chleba. W ramach alternatywy do kupnych szynek, kiełbas itp. proponuje zrobić samemu bardzo prostą szynkę z indyka. W ramach ciekawostki, tak przyrządzone mięso można także pokroić na większe kawałki i podać np. z ziemniakami na lunch czy polski obiad hehe No to zaczynamy 😉

 

Czas przyrządzenia: 5-10 minut przygotowanie i około 1 godzinki gotowania. Proste jak barszcz hehe

Składniki:

  1. 1 kg – pierś z indyka,

  2. Suszone morele – kilka sztuk (tak jak na zdjęciu),

  3. ½ łyżeczki suszonej papryki,

  4. ½ pieprzu,

  5. ½ łyżeczki soli,

  6. 1 łyżka majeranku,

  7. Przyprawa do mięsa (według uznania, ja użyłam marynatę staropolską).

Przygotowanie:

Bierzemy pierś z indyka, można też zrobić małe roladki z kurczaka, ale wówczas skracamy czas gotowania. Przekrawamy (to sie chyba nazywa na motyla hehe), aby móc jeszcze ją delikatnie rozbić. Nacieramy z obu stron naszym mixem przypraw. W środku układamy suszone morele (jak na zdjęciu) i bardzo szczelnie zawijamy mięso tworząc roladę.

Teraz ważny krok. Folia aluminiowa. Zawijamy mięso szczelnie w dobrej jakości folię aluminiową. Proszę pamiętać o obowiązujących zasadach. Folia aluminiowa posiada 2 strony, błyszczącą i matową. Każda ze stron pełni inną funkcję. Błyszcząca chroni przed ciepłem, a matowa przepuszcza ciepło. Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze jedzenie przed utratą ciepła, wtedy zawijamy błyszczącą stroną na zewnatrz. W naszym przypadku, zawijamy matową stroną na zewnątrz, ponieważ chcemy, aby ciepło wniknęło do środka.  Pokażę krok po kroku jak szczelnie tą pierś z indyka zawinąć.

Następnie wkładamy nadzianego indyka do garnka z zimną wodą i czekamy aż sie zagotuje. Od tego momentu na niezbyt dużym gazie gotujemy 1k mięsa przez około 1 godzinkę.

Po tym czasie wykładamy do ostudzenia i wkładamy na kilka godzin do lodówki (w folii). Delikatnie kroimy w plasterki (aby się nie pokruszyło). Mniam, mniam 😉 Pyszka, gwarantuje, że będzie Wam smakowało 🙂

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Translate